Автоматизована перевірка декларації: як це працюватиме?
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 26 грудня 2023
- Перегляди: 109
Автоматизована перевірка декларації: як це працюватиме?
Скоро багато декларантів побачать в своїх персональних кабінетах довідку про проходження автоперевірки. Розповідаємо, що це означає.
Як ми вже інформували вас раніше, за результатами оцінки ризиків декларації буде обрано спосіб її перевірки - автоматизовано чи уповноваженою особою НАЗК.
Детальніше:Автоматизована перевірка декларації: як це працюватиме?
НАЗК нагадує як заповнити декларацію покроково!
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 26 грудня 2023
- Перегляди: 152
НАЗК турбується про декларантів та нагадує як заповнити декларацію покроково!
Зберігайте відеоінструкції щодо заповнення розділів декларації та подайте її без помилок.
Розділ 1: Вид декларації та звітний період https://www.facebook.com/NAZKgov/videos/1183907152280568/
Розділ 2.1: Інформація про суб'єкта декларування https://www.facebook.com/NAZKgov/videos/1408824336547257/
Розділ 2.2: Інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування https://www.facebook.com/NAZKgov/videos/599136342102604/
Ще один крок до відновлення декларування: Президент підписав Закон
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 10 жовтня 2023
- Перегляди: 155
10 жовтня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (далі – Закон). Закон набуде чинності з наступного дня після його опублікування.
«Національне агентство з питань запобігання корупції вітає відновлення обовʼязку подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, повноважень щодо повних та спеціальних (під час призначення на керівні та інші важливі посади) перевірок декларацій та забезпечить відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій не пізніше 60 днів з дня набрання чинності Законом після забезпечення безпеки захисників та захисниць України» – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Детальніше:Ще один крок до відновлення декларування: Президент підписав Закон
Що ви знаєте про функцію «Дані для декларації»?
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 23 серпня 2022
- Перегляди: 916
Чотири місяці тому НАЗК запустило спеціальну функцію «Дані для декларації» для тих, хто подає декларацію вже не вперше.
Однією з головних переваг цієї функції є можливість уникнути помилок, яких ви припустилися в минулих деклараціях. Функція також надає можливість автоматично звірити з реєстрами дані про об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва та транспортні засоби, які належать або належали декларанту або які він успадкував, а також наявні обтяження.
Під час війни цей проект набув ще й нового значення. Адже «Дані для декларації» можуть допомогти людям, які через війну були змушені покинути свої домівки та втратили документи на власність.
Що ще вам варто знати про цю функцію та чому вона безумовно зможе допомогти із заповненням декларації розповідаємо далі.
Ви можете одразу перевірити декларацію, яку створили на основі попередньої, з даними, які ви отримаєте після використання функції «Дані для декларації». Так ви зможете уникнути помилок, яких ви можливо припустилися, коли подавали декларацію минулого року;
НАЗК покращило Реєстр декларацій: тепер чернетку можна зберігати, навіть якщо в ній є логічні помилки
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 09 серпня 2022
- Перегляди: 1715
НАЗК завжди йде назустріч доброчесним посадовцям. Саме для них Агентство щороку покращує функціонал Реєстру декларацій та намагається спростити механізм подачі декларації в межах законодавства.
Тепер НАЗК додало можливість зберігати чернетку декларації, навіть якщо там є логічні помилки. Тобто тепер ви можете не витрачати кілька годин або й більше на заповнення декларації, щоби зберегти чернетку. Ви можете зберегти вже заповнену частинку коли вам зручно та продовжити заповнювати декларацію з місця, на якому зупинилися.
При цьому як і раніше подати декларацію, у якій є логічні помилки декларант не зможе, поки не виправить їх. Тому навіть, якщо посадовець забув, що зберіг розділ, у якому є логічні помилки та не виправив їх, подати декларацію в такому вигляді не вийде.
Як перевірити свою декларацію на помилки?
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 02 липня 2022
- Перегляди: 1768
Попри війну публічні службовці продовжують виконувати свої обов’язки та поступово подають декларації за 2021 рік.
НАЗК розуміє, що концентруватися на пошуку інформації для декларації може бути важко.
Тому ми підготували для вас три рекомендації, які допоможуть вам уникнути помилок під час заповнення декларації:
-якщо ви сформували нову декларацію на основі попередньої, обов’язково перевірте розділи, в яких потрібно змінити інформацію. Як правило, це дані про доходи, правочини, видатки, майнові зобов’язання та залишки коштів на кінець звітного періоду.
Також цього року у формі декларації з’явилися нові розділи та поля, які потребують заповнення, правила щодо їх заповнення наведені у відповідному Порядку (https://bit.ly/3QWgtUz). Більше про це за посиланням: https://bit.ly/3xuZsrF.
-ознайомтеся з пам’яткою найпоширеніших помилок, яких припускаються посадовці, коли заповнюють декларацію. У пам’ятці перераховані найчастіші невідповідності, які трапляються під час декларування будинків, автівок чи доходів: https://bit.ly/3b3Fb54.
Чи потрібно буде декларувати майно, знищене під час війни?
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 18 червня 2022
- Перегляди: 871
На жаль, після початку повномасштабного вторгнення рф до України багато хто втратив свої домівки, речі, авто. Серед тих, хто втратив житло, також багато державних службовців та місцевих депутатів, які звертаються до НАЗК із питанням: чи потрібно буде декларувати будинок, який знищили рашисти?
Відповідаємо — якщо ви ще не подали декларацію за минулий рік, то в ній ви вказуєте все ваше майно, яке було станом на 31 грудня 2021 року.
Що стосується декларацій за наступні звітні періоди - все залежатиме від того, чи будуть виключені відомості про таке майно з державних реєстрів.
Так, знищення є однією з підстав припинення права власності.
Проте, якщо відомості про такий об’єкт нерухомості не виключені з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, то його все ж необхідно буде вказати в розділі 3 «Об’єкти нерухомості».
Це ж правило застосовується до знищених транспортних засобів. Вони знімаються з обліку у встановленому законодавством порядку. До зняття з обліку знищеного авто відомості про нього відображаються в розділі 6 «Цінне рухоме майно — транспортні засоби» декларації.
Детальніше:Чи потрібно буде декларувати майно, знищене під час війни?
Чи потрібно буде декларувати кошти, які посадовець збирав на допомогу армії чи постраждалим від війни?
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 17 червня 2022
- Перегляди: 848
Після повномасштабного вторгнення рф до України більшість українців активно допомагають армії та людям, які змушені залишити свої домівки через війну.
Звичайно, багато посадовців та членів їх сімей теж залучені до збору коштів на такі потреби. Тому до НАЗК надходять питання: чи потрібно буде декларувати такі кошти?
Відповідаємо — ні, кошти отримані з 24.02.2022, які були перераховані на ваш рахунок чи рахунок члена вашої родини для збору на потреби армії чи осіб постраждалих від війни, не потрібно декларувати. Також не потрібно подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Хоча в декларації зазначаються відомості про доходи, які суб’єкт декларування або члени його сім’ї отримали впродовж звітного періоду, отримані для таких цілей кошти не є особистим доходом декларанта та члена його сім’ї, а натомість є проявом єдності та згуртованості Українського народу в боротьбі з рашистськими загарбниками.
Тому такі кошти не підлягають відображенню в декларації та повідомленні про суттєві зміни у майновому стані.
Чи обов’язково подавати декларації під час війни?
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 20 травня 2022
- Перегляди: 868
Відповідаємо — ні, не обов’язково.
Під час дії воєнного стану вам не обов’язково подавати декларації будь-якого виду. Натомість після закінчення війни в посадовців є ще 3 місяці на подання декларації без порушення вимог строку. Отож, вам не обов’язково подавати декларації, поки триває війна.
Проте попри війну НАЗК дає вам можливість подавати декларації й навіть перевірити на помилки відомості, зазначені у минулорічній декларації, завдяки новій функції — «Дані для декларації».
Як скористатися функцією?
Переходьте через персональний кабінет у Реєстрі декларацій: https://portal.nazk.gov.ua/login та виконайте кілька простих кроків.
У розділі «Мої документи» натисніть кнопку «Дані для декларації». Вона знаходиться поруч із кнопками «Нова декларація», «Нове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані» та «Нове повідомлення про відкриття валютного рахунку».
Детальніше:Чи обов’язково подавати декларації під час війни?
Отримати доступ до всіх поданих до НАЗК документів та подати декларацію ви можете в персональному кабінеті у Реєстрі декларацій
- Категорія: ІНФО НАЗК
- Опубліковано: 13 квітня 2022
- Перегляди: 852
Нагадуємо декларантам: отримати доступ до всіх поданих до НАЗК документів та подати декларацію ви можете в персональному кабінеті у Реєстрі декларацій за посиланням: https://portal.nazk.gov.ua/login
Війна з російськими окупантами триває. Поки наші хлопці та дівчата героїчно захищають Батьківщину від рашистської чуми, багато регіонів в Україні поступово відновлюють свою роботу. Тому до НАЗК все частіше звертаються посадовці з питанням: чи можу я подати декларацію зараз не чекаючи на закінчення війни?
Відповідаємо: - Так! НАЗК надає можливість подавати декларації навіть під час війни.
Якщо ви маєте на руках всю необхідну інформацію для заповнення декларації, а також хочете її подати, то ви можете це зробити через персональний кабінет у Реєстрі декларацій: https://portal.nazk.gov.ua/login.
Нагадуємо вам, що декларацію будь-якого виду посадовці зможуть подавати ще 3 місяці після завершення війни без порушення вимог строку подачі. Отож, вам не обов'язково подавати декларації, поки триває війна.
Важливо: НАЗК обмежило доступ до публічної частини Реєстру декларацій та пошуку декларацій посадовців, щоб не наражати на небезпеку публічних службовців на окупованих територіях України.