Чи можна робити одночасно щеплення дітям до 11 років від COVID-19 та від інших хвороб?
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 02 лютого 2023
- Перегляди: 888
В Україні використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+.
Єдиним постійним протипоказанням до щеплення від COVID-19 конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти вакцини чи на першу дозу вакцини.
Якщо температура тіла вище 38ºC – відкладіть щеплення. А от незначні інфекції, наприклад застуда або невисока температура, не є протипоказанням до вакцинації.
З собою потрібно мати Свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів - форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації.
Детальніше:Чи можна робити одночасно щеплення дітям до 11 років від COVID-19 та від інших хвороб?
Чи потрібно робити бустер, якщо перехворів на COVID-19?
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 30 липня 2022
- Перегляди: 1328
Так, потрібно! Навіть якщо після двох доз вакцини ви перехворіли на COVID-19, вам варто отримати бустерну дозу щеплення. Окремо нагадаємо, що щеплення захищає саме від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусу.
Ефективність вакцин проти коронавірусної хвороби з часом згасає. Також з’являються нові штами вірусу. Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцини та подовжити захист від важкого перебігу та смерті від COVID-19.
Особливо доцільно подбати про отримання бустеру людям із груп ризику. Це літні люди, люди з серцево-судинними, легеневими хворобами, а також онкозахворюваннями та діабетом. Саме вони можуть мати важкий перебіг ковіду, потрапити в лікарню і навіть померти від нього.
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон»
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 29 липня 2022
- Перегляди: 1367
Йдеться про різновид “Омікрону”, який називають типом “ВА.5”. Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип “Омікрону” вже є в інших регіонах. Дослідження (“секвенування” на мові епідеміологів) зразків триває.
Що це фактично означає?
По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.
По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється.
Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають.
Головне питання: чи діє вакцина на цей різновид?
Наявна інформація (https://bit.ly/3Jcxwyq) свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу.
В Україні дозволили другий бустер від COVID-19 людям 60+ та людям із хронічними хворобами
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 21 липня 2022
- Перегляди: 1378
В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами.
Відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики № 16-06/2022 були затверджені наказом МОЗ № 1249 від 19 липня 2022 року.
Для другої бустерної дози застосовуватимуть мРНК-вакцину (наразі в Україні це Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.
Другий бустер можуть отримати:
-люди віком понад 60 років
-люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми
-люди з інвалідністю
-люди з імуносупресією
-люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік станів – https://bit.ly/NTHEI_16_06_2022)
-люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями
Детальніше:В Україні дозволили другий бустер від COVID-19 людям 60+ та людям із хронічними хворобами
Якщо ви не отримали бустерне щеплення у рекомендований термін, — це слід зробити за першої ж можливості
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 10 липня 2022
- Перегляди: 1308
Наразі в Україні бустерну дозу рекомендовано вводити у період з 6 по 9 місяць після отримання базового курсу вакцинації проти COVID-19.
Проте, якщо ви не отримали бустер у рекомендований термін, — це слід зробити за першої ж можливості. Сертифікат про вакцинацію за таких умов також буде доступний.
Водночас бустерне щеплення важливо зробити саме в рекомендований період, адже це дасть змогу поновити захист від симптоматичного захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.
Це важливо зараз ще й з таких причин:
-Важко перенести COVID-19 та мати тривалі наслідки для здоров’я – не приємно, а в умовах війни це ще й означає створювати додаткове навантаження на лікарів, які зараз працюють на межі можливостей.
-В осінньо-зимовий період традиційно зростають темпи поширення вірусних захворювань, а тому варто себе захистити.
В Україні дозволили одночасно вводити вакцини від COVID-19 та інших хвороб
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 28 червня 2022
- Перегляди: 853
В Україні дозволили одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та вакцини проти інших інфекційних хвороб дітям від 12 років та дорослим.
Це рішення затверджено наказом #МОЗ №1067 від 20 червня 2022 р. Відтепер за один візит до медичного закладу можна буде щепитися одразу від кількох небезпечних хвороб.
«Практика одночасного введення вакцин від кількох хвороб є безпечною та не може «перевантажити» імунну систему. Якщо цього вимагають обставини, це дозволено як в Україні, так і у світі», – наголошує Федір Лапій, дитячий лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Медики, комунальники та місцеві урядовці мають щепитися від COVID-19 до 31 січня
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 12 січня 2022
- Перегляди: 637
31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021-го, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.
Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, додаються працівники:
- органів місцевого самоврядування;
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
- комунальних підприємств, установ та організацій.
Працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.
Детальніше:Медики, комунальники та місцеві урядовці мають щепитися від COVID-19 до 31 січня
В Україні вводять бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 10 січня 2022
- Перегляди: 663
В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих віком від 18 років через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer. Тим, хто щепився вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншим препаратом згідно з дозволеними в Україні схемами.
Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу можна користуватися своїм попереднім сертифікатом.
Детальніше:В Україні вводять бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих
МОЗ доповнило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 20 грудня 2021
- Перегляди: 819
Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом від 30.11.2021 № 2664, зареєстрованим в Мін’юсті 16.12.2021 за №1624/37246, розширило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.
Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:
- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
- закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності;
- органів місцевого самоврядування;
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
- комунальних підприємств, установ та організацій
Детальніше:МОЗ доповнило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим
Уряд вніс зміни до карантинної постанови: головне
- Категорія: Актуально про COVID-19
- Опубліковано: 06 грудня 2021
- Перегляди: 755
24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.
Про відповідне рішення повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
“У першу чергу нові правила торкнуться регіонів, які перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників. Посилення правил для невакцинованих потрібне, щоб зменшити навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів у більшості потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення” – заявив Віктор Ляшко.
Міністр наголосив, що локдаун для невакцинованих вже діє в Чехії, Словаччині та Австрії.
Віктор Ляшко додав, що нові правила наберуть чинності 6 грудня.
Основні зміни до Постанови №1236
- Правила адаптивного карантину
У межах жовтого рівня буде заборонено:
- робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників;
- проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;
- робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
- робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;
- робота спортзалів, басейнів;
- діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;
- міжобласні та міжнародні перевезення.
Детальніше:Уряд вніс зміни до карантинної постанови: головне