Про стан доріг у районі

 

  
УКРАЇНА
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
 РІШЕННЯ
 


Третя  сесія 
VІІ  скликання

від 29 березня  2016 року

 

 

 

 

Про  стан  доріг  у  районі
 
      Заслухавши інформації начальника філії «Новоград-Волинський райавтодор» ДП «Житомироблавтодор»  Лавренюка О.П. та  начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Довгалюк Г.Ф. про стан  доріг в районі, районна рада відмічає, що мережа доріг загального користування поєднує 110 сільських населених пунктів. Загальна протяжність доріг на території району складає 1093,6 км, з них 92,4 – дороги державного значення, які обслуговує філія «Новоград-Волинська ДЕД» ДП «Житомироблавтодор», 414,9 км – дороги загального користування, які обслуговує філія «Новоград-Волинський райавтодор» ДП «Житомироблавтодор»,  588,1 км комунальних доріг, які знаходяться на балансі сільських, селищної рад.
     Дорожніми організаціями проводиться відповідна  робота щодо поліпшення належного  транспортно-експлуатаційного стану автодоріг та  смуги відведення автомобільних доріг.
    Зокрема, філією «Новоград-Волинський райавтодор» ДП «Житомироблавтодор» виконано роботи по прибиранню полоси відводу автодоріг Новоград-Волинський – Баранівка, Новоград-Волинський-Городниця. Проведено вирубку полоси відводу від кущів та мілколісся на   автодорозі Новоград-Волинський – Баранівка.  Встановлюються  та замінюються  дорожні знаки.  Проведено очистку мостів ( покраска та побілка) на автодорогах сіл Ярунь, Гульськ, Стриєва та смт. Городниця. Здійснюється  ремонтне профілювання автодоріг. Філією продовжуються роботи в даному напрямку, однак стан  виконання запланованих обсягів робіт напряму залежить від фінансування, яке забезпечується Службою автомобільних доріг Житомирської області.
По ремонту комунальних доріг  ільськими, селищною громадами виконано та профінансовано з місцевих бюджетів робіт на суму 4,2 млн.грн.
 Разом з тим,  слід відмітити, що в районі  найгірша ситуація зі станом доріг є на відрізках автодоріг загального користування, зокрема :   Барвинівка-Тальки, Прихід- Червона Воля,  Кропивня- Несолонь;  с.Ярунь- Жолобне;  с.Повчино- с.Суховоля та ін.
З метою покращення стану доріг в районі та  забезпечення стабільних пасажирських перевезень, районна рада 
ВИРІШИЛА:
 1.Інформації начальників філії «Новоград-Волинський райавтодор» ДП «Житомироблавтодор»  Лавренюка О.П. та відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Довгалюк Г.Ф. про стан  доріг в районі взяти до відома
 2.Запропонувати райдержадміністрації:
1.1               Активізувати роботу районної комісії з безпеки дорожнього руху з метою посилення контролю за роботою дорожніх служб по утриманню в належному стані доріг та вулиць в районі, облаштуванню доріг дорожніми знаками, ліквідації нерівностей, ямковості покриття, ліквідації зелених насаджень на смугах відводу.
1.2. Не менше двох разів в рік проводити спільну нараду за участю дорожніх служб, селищного, сільських голів, перевізників району та правоохоронних органів.
1.3. Узагальнювати інформацію щодо ремонту і обслуговування доріг, використання коштів, виділених на ці цілі та інформувати  районну раду про стан цієї роботи.
3.Рекомендувати сільським, селищній радам в зв’язку із критичною ситуацією та недостатністю державних коштів приймати участь у забезпеченні ремонту та реконструкції доріг державного значення, які знаходяться  на території таких громад на умовах співфінансування на договірних засадах.
 4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, комунальної власності, транспорту та зв’язку.
  
Голова районної ради                                                   Д. В. Рудницький