Як перевірити свою декларацію на помилки?

291166313 406093268223158 354345631004971255 n

Попри війну публічні службовці продовжують виконувати свої обов’язки та поступово подають декларації за 2021 рік.

НАЗК розуміє, що концентруватися на пошуку інформації для декларації може бути важко.

Тому ми підготували для вас три рекомендації, які допоможуть вам уникнути помилок під час заповнення декларації:

-якщо ви сформували нову декларацію на основі попередньої, обов’язково перевірте розділи, в яких потрібно змінити інформацію. Як правило, це дані про доходи, правочини, видатки, майнові зобов’язання та залишки коштів на кінець звітного періоду.

Також цього року у формі декларації з’явилися нові розділи та поля, які потребують заповнення, правила щодо їх заповнення наведені у відповідному Порядку (https://bit.ly/3QWgtUz). Більше про це за посиланням: https://bit.ly/3xuZsrF.

-ознайомтеся з пам’яткою найпоширеніших помилок, яких припускаються посадовці, коли заповнюють декларацію. У пам’ятці перераховані найчастіші невідповідності, які трапляються під час декларування будинків, автівок чи доходів: https://bit.ly/3b3Fb54.

-якщо це не перша ваша декларація, скористайтеся в Реєстрі декларацій функцією «Дані для декларації». Вона дозволить вам отримати витяг із п’яти реєстрів про вашу власність та обтяження. Ви можете порівняти дані, які внесли в попередню декларацію, відповідно до інформації, яка міститься в реєстрах. Якщо ви припустилися помилок, то зможете їх виправити в новій декларації. Більше про функцію читайте за посиланням: https://bit.ly/3y2hqDD.

Пам’ятайте, що якщо ви припустилися помилки, але вже подали декларацію ви можете виправити її впродовж семи днів. Якщо цей час сплив, напишіть через персональний кабінет у Реєстрі декларацій до НАЗК про помилку, якої ви припустилися, вкажіть правильні відомості, додайте скріни підтвердних документів (за їх наявності) та повідомте причину пропуску строку для подачі виправленої декларації. Ми врахуємо ваше повідомлення під час перевірки декларації.

Нагадуємо, що ви маєте можливість подати декларацію протягом 3 місяців після закінчення чи скасування воєнного стану.

Більше інформації про подання декларації під час війни можна знайти в Базі знань за посиланням https://bit.ly/3tDrVdN.

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

Ви тут:Головна ІНФО НАЗК Як перевірити свою декларацію на помилки?