Шановні друзі!

 ЗагривийВітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Звягельської районної ради.

       Даний сайт створено з метою реалізації відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
      На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. Тому, закликаю громадян з активною життєвою позицією взяти участь в обговоренні проблемних питань, а також чекаємо Ваших цікавих пропозицій.
     Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Звягельщини.

З повагою
Голова Звягельської районної ради                            

   Артур Загривий

Останні новини

ПРОЙШЛИ ЗАСІДАННЯ "КРУГЛИХ СТОЛІВ"

DSCN7655 Копировать
DSC 0002 Копировать
DSC 0006 Копировать
DSC 0013 Копировать
DSC 0029 Копировать
DSCN7636 Копировать
DSCN7641 Копировать
DSCN7646 Копировать
     На базі Городницької селищної та Ярунської сільської рад пройшли засідання «круглого столу» на тему : «Децентралізація влади».
     Ініціатором зібрання виступила  Житомирська обласна рада, яку представляли Петро Рудницький, Роман Слидзевський та Катерина Цвєткова. Приймали участь голова Новоград-Волинської районної ради Дмитро Рудницький, голова районної державної адміністрації Володимир Михнюк.
     Вони звернулися до представників влади та активу селищної, сільських рад з роз’ясненнями неухильного процесу децентралізації влади.
     Петро Рудницький розповів про переваги даного процесу, а саме:
     1. Делегування всіх повноважень безпосередньо в об’єднану громаду
     2. Фінансова децентралізація або бюджетно-податкова реформа, плюсом якої є акумулювання коштів в самих громадах, розпорядниками яких виступатимуть вони ж самі.
     3. Адміністративно-територіальна реформа, яка дасть змогу громадам також самим розпоряджатись та контролювати землі, які територіально належатимуть їм.
     Наголосив на тому, що для утворення громад потрібні три складові:
     - фінансова спроможність громади або самодостатність;
     - діюча інфраструктура на об’єднаній території;
     - і звісно суміжність територій, які планують об’єднатись.
     Наголосив, що децентралізація влади дає право на повсюдність місцевого самоврядування. Тобто на управління всією територією об’єднаної громади, землями, які знаходяться за межами сільської ради, річками, ставками (крім тих, які державного значення).
     Навів приклад, що в області вже утворено 9 громад, а 10 на етапі місцевих виборів.
     Роман Слідзевський в свою чергу роз’яснив фінансову сторону такого необхідного на сьогоднішній день процесу децентралізації влади. Наголосив на тому, що впровадженням такої реформи держава ні в якому разі не хоче залишити нас на одинці зі своїми проблемами. Існують програми підтримки новоутворених громад, які допоможуть налагодити інфраструктуру, обладнати новоутворені робочі місця та провести навчання.
     Дмитро Рудницький запевнив, що буде відновлена робота районної робочої групи, на якій розроблятимуться пропозиції по утворенню об’єднаних громад. Відстоюватиме інтереси району на обласній робочій групі та клопотатиме про включення його кандидатури в склад цієї групи, адже наразі до неї входить лише представник міської ради.
     Закликав селищного, сільських голів підійти до процесу об’єднання зважено, швидше рухатись, зустрічатись, обговорювати, працювати.
     Активними учасниками діалогу були Чижівський сільський голова Аркадій Ратушнюк, Броницькогутянський сільський голова Валерій Приймак, Лучицький сільський голова Олена Кузнець, Красилівський сільський голова Віталій Федорук, Піщівський сільський голова Павло Кравчук, Орепівській сільський голова Сергій Романюк та  активісти виконавчого комітету Ярунської сільської ради.
     Підбивши підсумки засідання «круглих столів» можна сказати, що зустріч була інформативною,  активно велись діалоги між представниками обласної, районної влади та селищним, сільськими головами та представниками сільських рад.
     В районі є проблеми з процесом об’єднання, але без діалогу їх неможливо вирішити. Ми повинні почати вступати в реформування місцевої влади.
     Нагадаємо, що на разі напрацьовано 6 об’єднаних територіальних громад в Новоград-Волинському районі, а саме: Ярунська, Піщівська, Чижівська, Городницька, Стриївська та Романівська.
Ви тут:Головна ПРОЙШЛИ ЗАСІДАННЯ "КРУГЛИХ СТОЛІВ"