Шановні друзі!

 ЗагривийВітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Звягельської районної ради.

       Даний сайт створено з метою реалізації відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
      На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. Тому, закликаю громадян з активною життєвою позицією взяти участь в обговоренні проблемних питань, а також чекаємо Ваших цікавих пропозицій.
     Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Звягельщини.

З повагою
Голова Звягельської районної ради                            

   Артур Загривий

Останні новини

Інспектували АПК

DSC 3491 Копировать
DSC 3484 Копировать
DSC 3533 Копировать
DSC 3500 Копировать
DSC 3506 Копировать
DSC 3512 Копировать
DSC 3514 Копировать
DSC 3549 Копировать

       На минулій сесії районної ради депутати вирішили доопрацювати питання, пов'язане із володіннями лісгоспу АПК. Спочатку ліси, які раніше були у комунальній власності громад, на постійній комісії вирішили передати у державну власність. На сесії це рішення не затвердили. У дискусії вирішили, що краще ліс залишити у власності громад району, тим паче, що колись він був колгоспним. Це питання залишили на доопрацювання, оскільки неодноразово люди скаржились на лісівників АПК на сходах сіл, мовляв ті нещадно рубають ліс.


                    Аби детально розібратися в усьому, насамперед подивитись на власні очі у якому стані перебувають лісові ділянки, члени постійних комісій районної ради утворили робочу групу. Яка відвідала деякі із лісництв лісгоспу. Заготовленим працівниками АПК маршрутом комісія не поїхала. Поїхали туди, де їх не чекали.
                    Отож, почали так звані «оглядини» із лісів поблизу сіл Тупальці, Несолонь, Новозелене.
                    М'яко кажучи, ділянки «дорослого» лісу виснажені пожежами, природніми катаклізмами, а ще дуже проріджені – ці усі фактори і посприяли тому, що дерева у такому стані.
                    Не краща ситуація і з деякими новими насадженнями. Недостатній догляд з боку працівників лісу призвели до того, що ділянки молодняка занедбані.
Висловлював свої міркування по ходу «екскурсії» головний лісничий ДП «Новоград-Волинський ДЛМГ» Георгій Арсентійович Юзвінський:
– По цих ділянках усюди помітні наслідки сільськогосподарських підпалів. Та й видно, що лісівники працюють слабувато. Як бачимо є свіжі мінполоси, але їх мало, потрібно трохи більше. І видно, що рубки проводились раніше регулярно.
                    Та не усе так погано у лісгоспі. Є ряд лісництв, де молоді насадження у прекрасному стані, достиглий дорослий ліс рівними рядками розкинув високо свої гілля.
– Звичайно, у нас є ряд недоліків, які потрібно вирішувати, – наприкінці огляду лісу зазначив новий керівник лісгоспу Володимир Володимирович Салійчук (авт. – чоловік очолює лісгосп неповний рік). – На минулій сесії районної ради депутати хотіли передати АПК до державного лісгоспу. Та, переглянувши рішення, сьогодні хочуть передати у володіння громад. Аби ті податки, які ми сплачуємо до обласного бюджету залишались у районі.
                    На питання про ряд недоліків при господарюванні Володимир Володимирович відповів:
– Я займаю цю посаду менше року. Вивчити усі ділянки не встиг, адже це дуже великий обсяг. І потрібно навести порядок, щоб лісові масиви були у належному стані. Звичайно, ми усі будемо докладати максимум зусиль аби виправити ситуацію на краще.
                   Розповів Володимир Володимирович і про те, що вони допомагають громадам. Так допомагали Несолонській сільський раді матеріалом для автобусних зупинок, Тупальській, Киянській і Киківській відремонтувати дороги.
                  Підсумком цієї поїздки стало підготовлене звернення до обласної влади із проханням передати ліс до громад. Детальніше цей текст звернення будуть розглядати на сесії районної ради наприкінці місяця.

Міськрайонна газета "Лесин Край"
Інна ПОПОВА.
Фото автора.

Ви тут:Головна Інспектували АПК