Останні новини
7 квітня – Всесвітній день здоров'я.
- Створено: 07 квітня 2025
7 квітня – Всесвітній день здоров'я. Цьогорічна кампанія зосереджена на збереженні здоров'я матерів та новонароджених, закликає активізувати зусилля для цього, а також приділити увагу довгостроковому добробуту жінок.
Охорона здоров’я матерів та новонароджених – серед основних напрямів роботи МОЗ.
«Здоров’я матері та дитини – це основа сталого розвитку держави. Для України — це не просто пріоритет. Це — питання національної безпеки. Сьогодні, коли Україна проходить через важкі випробування, ми маємо ще більше дбати про тих, хто є найвразливішим. МОЗ продовжує розвивати програми, які забезпечують шанс на материнство та надають необхідну медичну допомогу новонародженим. Ми не просто реагуємо на виклики – ми створюємо систему, яка гарантує безпечний старт у життя для кожної дитини», — зазначає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
До програми медичних гарантій, за якою держава оплачує медичним закладам надані медичні послуги, включені:
Безоплатне лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій
Від 2024 року уже понад дві тисячі українок звернулися за послугами лікування безпліддя державним коштом. Наразі такі послуги доступні у 28 медичних закладах України.
Безоплатні пологи в лікарнях, які уклали договори з НСЗУ на надання таких послуг.
Торік медичну допомогу при пологах за ПМГ лікарі надали у 167 934 пологах.
Неонатальна допомога новонародженим у складних випадках
Має один із найвищих тарифів програми медгарантій. Якщо у 2023 році медзаклад отримував 135 026 гривень за лікування немовлятам з вагою до 1500 грамів і 33 073 гривні – 1500 грамів і більше, то зараз до базового тарифу застосовуються до 18 різних коефіцієнтів залежно від складності випадку. Наприклад, за лікування новонародженого з вагою при госпіталізації 1000 – 1499 грамів лікарня отримає 194 615 грн, а вагою меншою за 750 грамів – 551 265 грн.
Медична реабілітація немовлят і дітей до 3 років
Програма медичних гарантій передбачає окремий пакет з реабілітації немовлят. Торік 16 649 малюків, які народилися передчасно та/або хворими, пройшли реабілітацію
Розширений неонатальний скринінг
В Україні проводять розширений скринінг новонароджених, який дозволяє виявити генетичні захворювання максимально рано, щоб вчасно почати лікування. Раніше дітей перевіряли на 4 спадкові хвороби – у 2022 ж розширили програму до 21. Відтоді майже 392 тисячі новонароджених пройшли розширений неонатальний скринінг, у 385 дітей виявили рідкісні хвороби.,
Захист здоров’я дітей – це захист майбутнього. Особливо в умовах війни. Тож кожна жінка, яка планує народити або вже народила дитину, отримує від держави всю необхідну медичну допомогу на всіх етапах планування, вагітності й материнства.