Шановні друзі!

 ЗагривийВітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Звягельської районної ради.

       Даний сайт створено з метою реалізації відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
      На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. Тому, закликаю громадян з активною життєвою позицією взяти участь в обговоренні проблемних питань, а також чекаємо Ваших цікавих пропозицій.
     Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Звягельщини.

З повагою
Голова Звягельської районної ради                            

   Артур Загривий

Останні новини

Сказ! Що робити для профілактики та як діяти в разі інфікування?

409012687 835926348561583 7722605562863384408 n

Сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Як запобігти сказу?

☑︎ Вакцинувати домашніх тварин.

☑︎ Триматися і тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин.

☑︎ Невідкладно звертатися за медичною допомогою після потенційного контакту з твариною до появи симптомів.

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або ослинить пошкоджені шкірні покрови інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки й коти, їжаки, білки, гризуни й інші представники фауни – потенційно можуть бути хворими на сказ. Це може бути як дика тварина так і домашня, якщо її не вакцинували.

Що робити, якщо вас вкусив чи подряпав ссавець або на шкіру чи слизову потрапила його слина?

☑︎ Ретельно (щонайменше упродовж 10-15 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою із милом.

☑︎ Обробіть краї рани чи подряпини антисептиком або спиртовим розчином та накладіть асептичну пов’язку.

☑︎ Якщо рана сильно кровить або це артеріальна кровотеча – не гайте часу і викликайте швидку медичну допомогу.

☑︎ Якнайшвидше зверніться по медичну допомогу для проведення у разі потреби щеплення антирабічною вакциною.

В кожній області визначені центри антирабічної допомоги: лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами, проводять первинну обробку, призначають та проводять курс антирабічних щеплень в разі необхідності.

Про «40 уколів в живіт» не йдеться. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення.

Наразі усі області забезпечені антирабічною вакциною, вона безоплатна для пацієнтів. Станом на початок лютого це понад 50 тисяч доз вакцин, ще 15 тисяч доз зберігається на рівні країни і будуть розвезені в найближчі тижні.

Міністерство охорони здоров'я України

Ви тут:Головна Сказ! Що робити для профілактики та як діяти в разі інфікування?