Шановні друзі!

 ЗагривийВітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Звягельської районної ради.

       Даний сайт створено з метою реалізації відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
      На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. Тому, закликаю громадян з активною життєвою позицією взяти участь в обговоренні проблемних питань, а також чекаємо Ваших цікавих пропозицій.
     Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Звягельщини.

З повагою
Голова Звягельської районної ради                            

   Артур Загривий

Останні новини

Особливості оплати за комунальні послуги в умовах воєнного стану

382960142 690956499729922 3447287570698598283 n

На сьогодні питання надання та споживання житлово-комунальних послуг регулюється Законом України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого надання ЖКП здійснюється виключно на договірних відносинах. Тобто нарахування оплати здійснюється виходячи з умов договору, а запровадження воєнного стану не звільняє громадян від сплати ЖКП.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2023 року № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» заборонено:

- нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню) та інші штрафні санкції, за несвоєчасне чи неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги;

- зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі;

- стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка утворилась після 24 лютого 2022 року з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. (http://surl.li/elqjk )

Щодо заборгованостей, які виникли до 24 лютого 2022 року, на таких територіях, виконавець зупиняє виконавче провадження і не проводить стягнення. У випадках, стягнення заборгованості коштом майна, яке було знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій, виконавець також зупиняє виконавче провадження і таке майно стягненню не підлягає.

Окрім цього, відповідно до статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» громадяни, які понад 30 днів не проживають у своїй квартирі чи будинку можуть не сплачувати житлово-комунальні послуги.

Важливо: зазначена норма діє за умови, що споживачі, які покинули своє місце проживання, надали виконавцю комунальних послуг або іншій уповноваженій особі у паперовій або електронній формі довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або інші документи, що підтверджують їх відсутність у будинку, в якому вони є споживачами. Зокрема, це можуть бути довідки з місця тимчасового проживання в іноземній державі, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, тощо.

Джерело: Офіс Омбудсмана України

Ви тут:Головна Особливості оплати за комунальні послуги в умовах воєнного стану