Шановні друзі!

 ЗагривийВітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Звягельської районної ради.

       Даний сайт створено з метою реалізації відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
      На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. Тому, закликаю громадян з активною життєвою позицією взяти участь в обговоренні проблемних питань, а також чекаємо Ваших цікавих пропозицій.
     Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Звягельщини.

З повагою
Голова Звягельської районної ради                            

   Артур Загривий

Останні новини

Чому ми хворіємо після переохолодження?

348255563 1251949522347323 1129958715165984007 n
Чи ми застудимося, бо випили холодне, з’їли морозиво чи змерзли ноги?
Стисла відповідь - “ні”, бо первинною причиною застуди чи гострого респіраторного вірусного захворювання (ГРЗ) є віруси, не холод. Водночас локальне та випадкове переохолодження якоїсь частини тіла може збити налаштування імунної системи, і зробити організм вразливішим до вірусів.
Але чому, якщо ГРЗ та грип викликають віруси, а не низька температура, ми хворіємо переважно в холодну пору року?
По-перше, в холодну пору року краплини слини, які виділяє людина під час кашлю чи чхання, лишаються в повітрі й потрапляють до інших людей. А значить – хвороби легше поширюються, особливо в приміщеннях, які погано провітрюються. Тобто сезонність вірусних інфекцій та їхня прив’язка до холодів зумовлені оптимальними умовами передачі вірусів.
По-друге, справді існує зв’язок між температурою, роботою імунної системи та розмноженням вірусів. Перші свідчення цього науковці отримали з даних про інфекції в пацієнтів, в яких після операцій ставалося випадкове і локальне переохолодження із подальшою інфекцією (http://bit.ly/3WufP23). Низька температура на якійсь ділянці тіла спотворювала налаштування імунної системи – вроджена неспецифічна імунна реакція ставала слабшою. А це – перша ланка імунної відповіді на нову інфекцію.
Нещодавно дослідження імунної відповіді в клітинах носогорла підтвердило ці спостереження. За низької температури імунна відповідь на початкову вірусну інфекцію йде за дещо іншим, менш ефективним сценарієм (http://bit.ly/3Y2xLSy). Тому коли носогорло тривалий час холодніше, ніж решта тіла, в інфекції з’являється більше шансів прорвати оборону і проникнути в клітини.
Ми справді більше ризикуємо захворіти, якщо надто легко взулися взимку і так провели цілий день, сиділи під ламінарним потоком холодного повітря від кондиціонера чи довго притулялися до бетонної стіни в укритті.
Прогулянки, активний відпочинок на відкритому повітрі, температура 17-19 градусів в приміщенні вдень і 15-18 вночі, провітрювання кімнати, і морозна погода як така корисні для здоров’я.Тож не уникайте холодів і не намагайтеся одягнутися якомога тепліше – вам має бути достатньо комфортно і під час руху, і під час спокою.
А щоб вберегтися від важкого перебігу COVID-19 та грипу треба вакцинуватися.
Ви тут:Головна Чому ми хворіємо після переохолодження?