Останні новини
15 грудня - День профілактики травматизма
- Створено: 15 грудня 2021
У зв’язку з погіршенням погодних умов за останні два тижні значно збільшилася кількість звернень до лікувального закладу. З початку місяця до травмпункту КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» звернулося – 237 осіб, в т.ч госпіталізовано – 21 пацієнт. Внаслідок вуличного травматизму - 100 осіб отримали травми різного ступеня важкості, в т. ч. 5 хворих зі складними переломами.
Згідно з статистикою в зимовий період переважають забиття і переломи кісток, вивихи. Головні причини цих травм - падіння на слизькій дорозі, тротуарі, сходах, їзда на велосипеді під час ожеледиці. Крім того, значна частина травм пов'язана з громадським транспортом. Сковзаються і падають як при вході в автобус, так і при виході з нього, тож головною причиною травматизму взимку є банальний поспіх.
Найбільш поширені травми - переломи кінцівок - виникають через те, що падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку й валитися на неї усією вагою тіла. Аналогічно виставлена нога ламається в ділянці гомілки. У жінок цьому сприяє також носіння взуття на високих підборах та з не пристосованою підошвою. Літні люди, із-за вікових особливостей скелета (підвищена крихкість, менша еластичність зв'язок і м'язів), нерідко отримують дуже серйозні ушкодження.
Змінивши ряд зовнішніх і внутрішніх чинників, можна убезпечити себе від травм в зимовий час. Нагадаємо, що необхідно дотримуватися принципів безпечної життєдіяльності, правил дорожнього руху тощо.
В разі падіння:
- Якщо відчуваєте що падаєте, постарайтеся присісти - так зменшиться висота, з якою ви падаєте. Окрім того, у момент падіння треба групуватися - притягніть підборіддя до грудей, притисніть кисті до живота, а лікті до тулуба.
- Посковзнувшись, ви втрачаєте рівновагу, ні в якому разі не приземляйтеся на випрямлені руки!
- При падінні зі слизьких сходів, дуже важливо захистити голову: постарайтеся прикрити її руками.
Для попередження зимового травматизму необхідно дотримуватися наступних простих правил:
- Носити взуття бажано на плоскій підошві або на низькому квадратному підборі. Краще, якщо підошва буде з великою ребристістю, яка не ковзає.
- Під час ожеледиці - йти бажано як можна повільніше, а краще без потреби взагалі не виходити на вулицю, особливо стосується людей похилого віку.
- Слід дотримуватися техніки безпеки при катанні на лижах, ковзанах, санчатах особливо при занятті екстремальними видами спорту, використати усі необхідні захисні аксесуари (налокітники, наколінники, шоломи й т. д.).
- Дотримуйтесь правил дорожнього руху. І ні в якому разі не виїжджати з подвір’я на не пристосованій гумі.
- Комунальні служби, господарі приватного сектору, мають безпечно та своєчасно організувати роботи з прибирання ожеледі з дахів будівель та споруд. А також на прилеглих комунальних територіях, там де ходять люди слідкувати, щоб було посипано сумішшю піску та солі.
Увага та обережність є основними засобами для профілактики травматизму.
Анатолій Степанович Благодир, завідувач травматологічного відділення КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО»