Шановні друзі!

 ЗагривийВітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Звягельської районної ради.

       Даний сайт створено з метою реалізації відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
      На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. Тому, закликаю громадян з активною життєвою позицією взяти участь в обговоренні проблемних питань, а також чекаємо Ваших цікавих пропозицій.
     Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Звягельщини.

З повагою
Голова Звягельської районної ради                            

   Артур Загривий

Останні новини

54-у окремому розвідувальному батальйону присвоєно почесне найменування «імені Михайла Тиші»

92646753 2469187273391650 1958658288459448320 n

З метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин Президент присвоїв почесні найменування 14-ти військовим частинам Збройних Сил України.

Зокрема, Указом Президента України № 419/2021 від 23 серпня 2021 року (https://bit.ly/3kqyBX8), зважаючи на зразкове виконання покладених завдань, високі показники у бойовій підготовці та з нагоди 30-ї річниці незалежності України, 54-у окремому розвідувальному батальйону присвоєно почесне найменування «імені Михайла Тиші».

Надалі батальйон буде іменуватися: 54-й окремий розвідувальний батальйон імені Михайла Тиші Сухопутних військ Збройних Сил України.

Довідково:

«Напередодні 1648 року Михайло Тиша був кушніром у місті Звягель. При появі на Волині українського війська у 1648 році Тиша зібрав у Звягелі полк народного ополчення з міщан та жителів прилеглих сіл, яке в липні здобуло міський замок та костел. Далі полк Михайла Тиші підпорядкував собі села Богате, Великий Молодьків, Пилиповичі та Ярунь (нині села Новоград-Волинського району Житомирської області). Слідом за тим Тиша організував кілька вдалих рейдів 1648—1649 рр. углиб Волинського воєводства, у тому числі і до Луцька і 1 вересня 1648 року здобув його. Здобував і утримував Михайло Тиша Остріг, Рівне, Клевань, Олику. Під час походу 1648 року Богдана Хмельницького до Замостя був звягельським сотником Волинського (Звягельського) полку. У лютому 1649 року Михайло Тиша став волинським (звягельським) полковником, заслуживши на той час довіру українського уряду. Під час наступу польських військ 1649 року Тиша очолив оборону Звягеля в червні 1649 року. Проте місто довелося залишити й полк Михайла Тиші відступив на з'єднання з головним українським військом, що рухалося на Збараж. Учасник Збаразької облоги в ранзі козацького полковника», зазначає Вікіпедія.

Ви тут:Головна 54-у окремому розвідувальному батальйону присвоєно почесне найменування «імені Михайла Тиші»