Останні новини
Фестиваль «Рушниками квітне Україна» у с. Кашперівка
- Створено: 13 липня 2021
З метою популяризації української вишивки, відродження українських традицій та знайомства жителів і гостей Баранівської міської територіальної громади з народними майстринями, 12 липня у мальовничому селі Кашперівка відбувся традиційний фестиваль «Рушниками квітне Україна».
Захід вже вкотре проходив за ініціативи Кашперівсього сільського голови Володимира Муравського у сільському парку, де всі охочі милувалися вишитими рушниками, сорочками, сукнями, килимами, скатертинами місцевих народних умільців, а також ляльками-мотанками, картинами з бурштину, виробами з соломи та полотнами художників. На сцені тим часом тривала концертна програма за участі аматорів народного мистецтва та художньої самодіяльності, працювали дитячі атракціони, польова кухня, гості долучилися до приготування кашперівстких опіканців з квасолі.
Щиро вітали жителів села Кашперівка та гостей Баранівської міської територіальної громади зі справді народним Фестивалем рушника голова Новоград-Волинської районної ради Артур Загривий, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Туровський, Баранівський міський голова Олександр Мігей, Кашперівський сільський голова Володимир Муравський, голови і старости територіальних громад району, а також народний депутат Тетяна Циба та міністр закордонних справ 2014-2019 рр. Павло Клімкін.
«Жителі вашої громади вміють трудитись, гарно відпочивати та натхненно творити. Талант і творчість народних майстринь справді не знають меж. Нехай же це народне свято стає дедалі більш популярним, а ваше життя – прекрасним і яскравим, як українська вишивка!» - зазначив під час виступу голова Новоград-Волинської районної ради Артур Загривий та з нагоди фестивалю вручив вітальні листи Баранівському міському голові Олександру Мігею і Кашперівському сільському голові Володимиру Муравському.
Усі присутні на святі, які бачили барвисті витвори місцевих рукодільниць, не приховували свого захоплення. Фестиваль рушника у Кашперівці ще раз показав, що тут вміють берегти народні традиції рідного краю, відроджують забуте і створюють справді прекрасні речі для нащадків.