Шановні друзі!

 ЗагривийВітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Звягельської районної ради.

       Даний сайт створено з метою реалізації відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
      На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. Тому, закликаю громадян з активною життєвою позицією взяти участь в обговоренні проблемних питань, а також чекаємо Ваших цікавих пропозицій.
     Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Звягельщини.

З повагою
Голова Звягельської районної ради                            

   Артур Загривий

Останні новини

У Міжнародний день відмови від поліетилену скажи поліетилену - НІ!

пластик

3 липня – Міжнародний день відмови від пластикових пакетів! У різних країнах світу проходять тематичні акції задля привернення уваги громадськості до проблем надмірного споживання пластику, забруднення поліетиленом довкілля, завдання шкоди навколишньому природному середовищу та людині.

Нагадаємо, що 1 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» №1489-IX, який Президент України Володимир Зеленський підписав 7 червня.

Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування. Однак більшість його положень почнуть працювати через 6 місяців, а заборона на поширення пакетів і покарання – через 9 місяців.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, таке рішення було прийнято, щоб запобігти негативному впливу пластику на довкілля та здоров’я людей. Менше 1% поліетиленових пакетів переробляється, решта потрапляє на сміттєзвалища, забруднює ґрунти, ліси, річки та моря. Ця проблема вже набула світового масштабу.

33 країни повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. 53 країни ввели часткову заборону або податок на поліетиленові пакети.

Нарешті і Україна долучилася до вирішення цієї проблеми та сказала пластиковим пакетам – НІ.

Зокрема, під заборону підпадають:

-надлегкі пластикові пакети;

-легкі пластикові пакети товщиною до 50 мкм;

Наприклад, це малі прозорі пакети-майки, мотки яких ви звикли бачити в необмеженій кількості у магазинах. Як правило, такі пакети мають товщину стінки 10,2 мкм. Вони швидко рвуться і фактично не придатні для переробки. А ще пакети-майки, які розповсюджуються на касах. Їх товщина стінки варіює, в залежності від торговельної мережі, від 24,8 мкм до 50 мкм.

-оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети. Насправді, такі вироби є бомбою уповільненої дії. Адже їх виготовляють з використанням оксо-домішок. Такі домішки допомагають розпадатися пакету на мікропластик, який з легкістю потрапляє в довкілля та воду та несе велику загрозу для здоров’я людини.

Як виняток, залишиться в обігу лише первинна упаковка для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Це надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм.

Всі обмеження вводитимуться в дію поступово. У об’єктів роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг буде час щоб адаптуватися до змін. Зокрема:

-9 місяців з дня прийняття законопроекту для відмови від розповсюдження пластикових пакетів товщиною стінки до 50 мкм (тонких);

-до 1 січня 2022 року для припинення розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів;

-до 2023 року обмеження не поширюватимуться на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби і м’яса, продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду.

За цей час магазини, супермаркети, ресторани, кафе та аптеки мають повністю перейти на більш безпечні для довкілля та здоров’я людей альтернативи:

-пакети та торбинки багаторазового використання;

-паперові пакети;

-біорозкладні пакети.

Підприємства мають утилізувати всі пакети, які підпали під заборону, але залишилися в обігу.

На тих, хто продовжить розповсюджувати пакети, чекає штраф – від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення доведеться заплатити від 3400-8500 грн.

У багатьох великих торговельних мережах вже сьогодні покупцям пропонують альтернативи пластиковим пакетам - багаторазові торбинки та біопакети.

Такий поступовий перехід на більш екологічні альтернативи сприятиме «оздоровленню» природи: зменшенню кількості відходів, мінімізації забруднень водних об’єктів, покращенню стану земельних ресурсів тощо.

Тож беріть собі на замітку як купувати продукти «екологічно» та інформуйте рідних, друзів, колег про загрози поліетилену для планети та переваги здорового способу життя! Давайте разом робити природу чистішою!

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Ви тут:Головна У Міжнародний день відмови від поліетилену скажи поліетилену - НІ!