Шановні друзі!

ЗагривийВітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Звягельської районної ради.

Даний сайт створено з метою реалізації відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
      На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. Тому, закликаю громадян з активною життєвою позицією взяти участь в обговоренні проблемних питань, а також чекаємо Ваших цікавих пропозицій.
     Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Звягельщини.

З повагою
Голова Звягельської районної ради

Артур Загривий

До Міжнародного дня музеїв: Ємільчинський народний краєзнавчий музей

музей

Історія рідної землі - священна, пам’ять про предків – нетлінна. Сьогодні головним покликанням музею є збереження предметів матеріальної і духовної культури, як минулого так і сьогодення. Задля цієї мети рік тому музеєм була започаткована акція «Подаруй музею експонат». І сьогодні з нагоди Міжнародного дня музеїв ми представляємо виставку частини експонатів подарованих шанувальниками музею та небайдужими людьми до нашої історії за допомогою яких значно поповнився фонд музею:

1. Катерина Яценко (Ємільчине) – вишиті рушники та картини;

2. Надія Висоцька (Руденька) – гончарний посуд, відзнака радянського періоду 1930-тих років;

3. Антон Бакалов (м. Житомир)- сани дерев’яні, ночва з дерева другої половини ХІХ.

4.Ольга Антонюк (Ємільчине) – портрет Т.Г.Шевченка вишитий на полотні в рамці;

5. Софія Мигловець (Сербо-Слобідка) – старовинний вишитий полотняний рушник, архівні документи з біографії народовольця-революціонера, земляка Василя Кравцова, його давні фотографії;

6. Валерія Лєскова (Яблунівка) – портрет В. Кравцова виконаний на металі, давня фотографія з його архіву, стародавня чорнильниця.

7.Назар Лєсков (Яблунівка) – скляна цукерниця з дерев’яною підставкою другої половини ХІХ ст., флакон для зберігання чорнила ХІХ ст.;

8. Оксана Лєскова (Яблунівка) – шкатулка ручної роботи 1960-тих років, посуд фарфоровий 1920-тих років – 2 шт.;

9. Людмила Дворецька (Ємільчине) домоткані доріжки, скатертина другої пол.ХХ ст., посуд фарфоровий 1960-тих років, рушники другої половини ХХ ст.-4 шт, стародавня хустка.

10. Ольга Лугина (с.Степанівка)- столярний інструмент, старовинні сокири теслярські 3 шт., порохівниця ХVIII ст.;

11. Іван Шомко (с.Садки) – старовинна Біблія 1907 року;

12. Жанна Попова (Ємільчине) – патефон 1947 року, радіола 1965 року, стародавній графин, вітальні поштові листівки радянського періоду, давні речі побуту, новорічні іграшки 1950-60 тих років, шкільне приладдя другої пол.ХХ ст.;

13. Ігор Євтушок (Горбове) – ткацький верстат, гребені для прочісування льону- 2 шт., речі селянського вжитку та ремесла;

14. Олена Станова (Ємільчине) – фотографії 1950-60 тих років – 16 шт.;

15. Вадим Остапчук (Ємільчине) –праска металева другої пол. ХІХ ст., клинки та зубила ковальські, сумка для боєприпасів часів Другої світової війни, пристрій для воза;

16. Валерій Жабровець ( Ємільчине)- німецька похідна пічка, давні фотографії, предмети старожитностей, шкільний дзвоник 1960-тих років;

17. Валентина Кравчук (Ємільчине) – фотографії з минулого Ємільчинської середньої школи №1 – 6 шт.;

18. Сергій Кисліцин (Ємільчине) – археологічні знахідки періоду Х-ХІІІ ст. в кількості 8 предметів;

19. Петро Шаталович (Ємільчине) – давні столярні інструменти, трудові відзнаки та нагороди, військовий мундир, колишні фотографії із сімейного альбому, речі побуту та військового призначення;

20. Олександр Шатило (Ємільчине) – стародавні молитовник та Біблія, давні рушники-4 шт., вишита жіноча сорочка та пояс;

21. Вадим Семенко (Ємільчине) – давні родинні фотографії, документи радянського періоду, фрагменти боєприпасів Другої світової війни;

22. Олексій Помінчук (Ємільчине) – елементи до стародавнього одягу, табличка до парового котла 1900 року, археологічна знахідка (металева обручка);

23. Олександр Яковенко (с.Запруда)- монети першої пол. ХХст, бурштинові камінці, елементи до старовинного одягу (мундира);

24. Валентин Ковальчук (с.Великий Яблунець- два жорнові камені, діжа для тіста першої половини ХХ ст;

25. Жанна Бондарчук (Ємільчине) – ялинкові прикраси 1960-тих років;

26.Людмила Тищук (Ємільчине)- давні фотографії, архівні документи;

27. Сергій Дейнеко (с.Хутір-Мокляки) –копії трудових відзнак, посвідчень 1970-тих років;

28. Петро Шевчук (Ємільчине) – баян 1970 року, давні столярні інструменти в кількості -10 шт.

29. Володимир Дідус (Ємільчине) давні фронтові фотографії, листи, посвідчення , відзнаки, посвдчення радянського періоду;

30. Василь Колесник (Ємільчине)- військові мундир та кашкети-2 шт.

Щиро дякуємо всім учасникам акції і надіємося, що ця традиція буде продовжуватись і надалі, являючи собою приклад безкорисливої підтримки нашого музею в особі місцевих жителів, а кожний подарований предмет займе гідне місце в музейній експозиції і матиме своє історичне продовження для наступних поколінь.

Джерело: Ємільчинський народний краєзнавчий музей

Ви тут:Головна До Міжнародного дня музеїв: Ємільчинський народний краєзнавчий музей