Останні новини
-
Створено: 23 березня 2021
Законопроект про місцевий референдум (https://www.rada.gov.ua/uploads/documents/66764.pdf) оприлюднюється і виноситься на громадське обговорення. Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук закликав долучатися до обговорення та надсилати пропозиції й зауваження на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 11 квітня 2021 року включно.
«З огляду на останні події можна стверджувати, що напрацьований законопроект є вкрай актуальним. Місцевий референдум — це, по суті, правовий механізм розв’язання спірних питань, конфліктних ситуацій на рівні територіальних громад. Якщо такого механізму немає, то люди вимушені вдаватися до інших форм вираження власної позиції, зокрема — до протестних рухів, мітингів, демонстрацій тощо. Завдяки місцевим референдумам конфліктні питання можуть вирішуватися громадою в інший, конструктивний спосіб», — зазначив Руслан Стефанчук.
За його словами, «рішення місцевого референдуму, підтримане більшістю виборцями (50%+1 голос), які візьмуть участь у голосуванні, буде обов’язковим для органів місцевого самоврядування».
«Також ми вважаємо, що треба надати можливість достроково припиняти повноваження як голови, так і ради, якщо громада вважатиме, що помилилася на виборах чи рада ухвалила не ті рішення, які були заявлені в передвиборчих слоганах», — розповів політик.
Над підготовкою законопроекту працювала Робоча група з розробки проектів законів із питань народовладдя під моїм головуванням. До обговорень були залучені народні депутати України, представники провідних громадських організацій у сфері народовладдя, асоціацій органів місцевого самоврядування, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства юстиції України, члени Центральної виборчої комісії України та відомі науковці. Наразі близько тридцяти рад різних рівнів висловилися в підтримку цього законопроекту.
«З метою презентації основних положень законопроекту, до його реєстрації, ми плануємо провести локальні обговорення у всіх напрямках України: Північ, Південь, Захід і Схід. Аналізуючи текст законопроекту з представниками сільських, селищних, міських рад, територіальних громад, небайдужих громадян ми зможемо удосконалити напрацьоване та надати народу дієвий механізм безпосереднього впливу на місцеву владу», — підкреслив Перший віцеспікер Парламенту України.