Останні новини
Вогнеборці закликають громадян бути свідомими і не порушувати законодавство, випалюючи сухостій!
- Створено: 22 березня 2021
Переважна кількість займань в природних екосистемах трапляється через легковажність громадян, котрі не зважають на чисельні застереження рятувальників і з потеплінням почали наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях шляхом випалювання сухостою та сміття. Вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню, який нерідко перекидається на людські поселення, об'єкти інфраструктури та завдає матеріальних збитків.
Так упродовж тижня надзвичайники неодноразово залучалися до ліквідації займань в екосистемах на території всієї країни.
Зокрема, 21 березня до ДСНС надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території у Волинській області – горіла суха трава у Нововолинську. Полум’я, що поширилося на площу 3 гектари, рятувальники оперативно ліквідували. За попередніми даними, до пожежі призвела необережність з вогнем невстановлених осіб.
Водночас в Миколаївській області рятувальники ліквідували дві пожежі на відкритих територіях упродовж 21 березня. Так, у м. Первомайськ горіла суха трава та сміття на відкритій території. За вказаною адресою прибули рятувальники й ліквідували пожежу на площі 500 кв. м. Того ж дня, до ДСНС надійшло повідомлення про займання очерету на відкритій території у м. Вознесенськ. Оперативними діями вогнеборців пожежу площею 100 кв. м ліквідовано. Ймовірна причина пожеж – підпал.
20 березня до Служби порятунку надійшло повідомлення про загорання сухої трави на відкритій території в с. Кіреші Хустської територіальної громади, що в Закарпатській області. Прибувши до місця виклику вогнеборці з'ясували, що пожежа, окрім 1,5 га сухої рослинності на землях загального користування, охопила і півгектара території природного заповідника "Долина нарцисів". Унаслідок займання, вогнем знищено 1,5 га сухостою та 0,5 га сухої рослинності на території заповідника.
Шановні громадяни! Нагадуємо, нещодавно парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянням на природних територіях. Отже з'явилася надія на те, що більш жорсткі та рішучі дії представників ДСНС у боротьбі з паліями усе ж таки дадуть результати.
Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.
За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці!
Джерело: