Останні новини
У НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДЗНАЧИЛИ 203-РІЧНИЦЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ
- Створено: 09 березня 2017
Як писала мати відомої української поетеси Лесі Українки — Ольга Петрівна Косач, яка більше відома як Олена Пчілка: «Се той поет, що висловив усю правду, всю долю свого народу і виявив собою, своєю піснею-думою всю вдачу його. В єднанні з народом українським, в родстві з ним тілом і душею велика сила Шевченкова — і чим ширшатиме освіта між нашим народом, тим більшою ставатиме невмируща слава Кобзаря».
Як художник Археографічної комісії Київського університету 21 вересня 1846 року Т.Г.Шевченко вирушив у подорож Київською, Подільською і Волинською губерніями для запису народних переказів, легенд і пісень, збирання відомостей про могили й урочища, обстеження та малювання історичних монументальних пам’яток і старовинних будинків, виявлення та придбання старовинних документів. Його твори перекладені на багато мов світу, покладені на музику, окремі вірші стали народними піснями. Молодий поет, подорожуючи Україною за дорученням Археографічної комісії, відвідав село Гульськ. На фоні навколишньої місцевості відбувається дія повісті «Варнак». У повісті Кобзар згадує «прекрасну річку Случ, де вона верстов за дев’ять угору від Новограда-Волинського, утворила правильне коло...». Для увіковічення цієї події в селі Гульськ на Панській горі, над річкою Случ, встановлено пам’ятний знак.
Сьогодні до цього знаку прийшли вшанувати пам'ять «Кобзаря» голова районної ради Дмитро Рудницький, голова райдержадміністрації Володимир Михнюк, заступник голови райдержадміністрації Наталія Даниленко, а також працівники районної ради та райдержадміністрації, школярі місцевої школи.
Дмитро Рудницький подякував вчителям, що навчають наших діточок творам видатного письменника Тараса Шевченка, прищеплюють патріотизм, що був притаманний такій сильній людині: «З його творами відстоювали свободу на Майдані Незалежності. Сьогодні в окопах, на Сході України, також читають твори Шевченка. Ми маємо бути гордими, що митець творив будучи у нашому рідному краї – на Новоград-Волинщині.»
Володимир Михнюк зауважив, що сьогодні, як і у всі часи, ми знову боремось за нашу свободу. Так склалося історично, що весь час ми повинні неї відстоювати. Про це й писав Тарас Шевченко.
З вітальним словом до присутніх звернувся також депутат районної ради, помічник депутата обласної ради Олександра Ющенка, Франц Весельський.
На святі поета прославляли власними творами член Національної Спілки письменників України, організації українських націоналістів Ніна Талько-Петрук та поет, співак, голова Новоград-Волинської ветеранської організації, заслужений працівник культури України Петро Фатенко, Діана Случак. Також виступили ансамбль «Чарівниці» та Іванна Конончук.